ÇEVKO’dan “Yeşil Nokta Sanayi” Ödülleri …

ÇEVKO’dan Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri

ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı bu yıl da “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” verecek.

Yeşil Nokta,  “Sanayi Sorumluluğu”nun bir göstergesi olarak piyasaya süren konumundaki ekonomik işletmelerin ambalaj atıklarının geri kazanımı ile ilgili yasal yükümlülüklerini yerine getirdiği ve sisteme mali bir katkı sağladığı anlamına gelmekte ve ÇEVKO Vakfı ile sözleşme yaparak kullanılabilmekte olan tescilli bir markadır.

Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nin amacı, her geçen gün ülkemizde de büyüyen ve güçlenen Yeşil Nokta’lı sanayi kuruluşlarının çevre ile ilgili sürdürülebilir çalışmalarını kamuoyuna duyurmak, yasal sorumluluklarının ötesinde gerçekleştirmekte oldukları örnek çalışmaları ödüllendirmek, benzer çalışmaları özendirmek ve teşvik etmektir.

Önceki yıllarda Yeşil Nokta Sanayi Ödülü’nü almaya hak kazanan firmalar: Abdi İbrahim, Akçansa, Anadolu Efes, Boyner, Coca-Cola, Eczacıbaşı Girişim, Frito Lay, Kurtsan İlaçları, Nestle Waters, PepsiCo Türkiye, Procter & Gamble, Şişecam, Tetra Pak, Tofaş ve Unilever’dir.

Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri için başvurular 5 Mart 2018 tarihinde başlayacaktır.Son başvuru tarihi 11 Mayıs 2018 Cuma Saat 17:00’dır.

 

ÇEVKO Vakfı ile Yeşil Nokta kullanım (Marka Alt Lisans) sözleşmesi olan firmaların katılabildiği ödül sürecinin başvuru kategorileri aşağıdaki gibidir:

  1. Atık Yönetimi Uygulamaları
  2. Ambalaj Tasarımında Kaynak Azaltılarak Önleme Uygulamaları
  3. Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları

 

Ödüller, Küçük ve Orta Ölçekli İşletme ve Büyük Ölçekli İşletme olmak üzere 2 ayrı sınıfta verilecektir.

Başvuru ve ayrıntılı bilgiler www.yesilnoktaodulleri.org sayfasında yer almaktadır.

Saygılarımızla,

ÇEVKO Vakfı