Haberler
Rainbow Warrior, Türkiye'ye güneş enerjisi projesi kapsamında uğradı.

Greenpeace İklim ve Enerji Projesi Sorumlusu Duygu Kutluay ile iklim değişikliği çalışmalarını ve Rainbow Warrior gemisini konuştuk.

01.01.1970
En çok yeşil bina sertifikası alan altıncı ülke olduk

Çevre dostu yeşil bina sertifikasına sahip ülkeler belli olurken, Türkiye’nin LEED yeşil bina sertifikasına sahip 6’ncı ülke olduğu görüldü.

17.02.2019
‘Hayatı Aydınlat’an akülü sandalye şarj istasyonları 17’ye ulaştı

CK Enerji’nin ‘Hayatı Aydınlat’ projesi çerçevesinde geliştirilen ve engellilerin sokakta hayatını kolaylaştıran akülü sandalye şarj istasyonlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda 14 olan istasyonların sayısı Yenikapı, Sanayi Mahallesi ve Başakşehir metro duraklarına kurulanlarla birlikte 17’ye çıktı. Hedef yılsonuna kadar bu sayının 25’e ulaşması.

10.02.2019
ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMLERİ ARTIK İNTERNET ORTAMINDA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin talimatı ile daha önce yüz yüze yapılan Çevre Görevlisi Aday Eğitimleri artık Uzaktan Eğitim ile yapılıyor.

24.08.2016
Doğa Dostu Teknoloji Ürünleri Ibexstore ile Bir Tık Uzağınızda!

"Doğa Dostu Teknoloji" yaklaşımıyla enerji sarfiyatına karşı çıkan ürünler Ibexstore sitesinde sizleri bekliyor. “Doğa Dostu Ticaret” sloganıyla yola çıkan Ibexstore’da, üzerinde güneş panellerinin bulunduğu el ve omuz çantalarından, Brunton araç sarj kiti ile solar panellerle birlikte kullanabileceğiniz kablo lambalara kadar geniş yelpazede pek çok ürün yer alıyor.

24.08.2016
ATILANIN GERİ KAZANIMI

Avcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, teknik personellerinin belirlediği yerlere atık toplama noktaları oluşturmaya devam ediyor. Daha temiz bir çevre ve doğal kaynakları korumayı hedefleyen proje kapsamında Avcılar mahallelerine geri dönüşüm konteynerleri yerleştiriliyor.

23.08.2016
Yenilenebilir Enerji Paneli Düzenlendi

6 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Taksim Elit World Otelinde düzenlenen , organizasyonunu Ekonomi Gazetecileri Derneği www.iklimekonomisi.org ve EGD Küresel Isınma Kurultayı Komitesi gerçekleştirdiği “Yenilenebilir Enerji Paneli “ düzenlenmiştir. Panelin Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal TOPRAK’ gerçekleştirmiştir. Sektörel Fuarcılık A.Ş. / ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı destekleri ile panel gerçekleştirildi. Panelin iletişim sponsorları Gözlem Gazetesi ve Gazeteekonomi.com yapmıştır.

24.06.2016
Petrol ve Doğalgaz Buldular Ruhsatları Uzatmayı İstediler

Hidrokarbon araması yapan 3 şirket keşiflerden sonra ruhsatlarını uzatmayı istedi.

02.06.2016
Türkiye'nin ilk yeşil tahvili TSKB’den

Sürdürülebilirlik alanında öncü uygulamalara sahip olan TSKB, bir ilke daha imza atarak uluslararası piyasalarda “yeşil/sürdürülebilir tahvil” (Green/Sustainable Bond) ihracını gerçekleştiren ilk Türk bankası oldu.

14.05.2016
Yenilenebilir enerjide yatırımcı gelişen piyasalara odaklandı

EY’nin Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi’ne göre gelişmekte olan piyasalar Avrupa’yı geride bıraktı.

14.05.2016