Haberler
ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMLERİ ARTIK İNTERNET ORTAMINDA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin talimatı ile daha önce yüz yüze yapılan Çevre Görevlisi Aday Eğitimleri artık Uzaktan Eğitim ile yapılıyor.

24.08.2016
Doğa Dostu Teknoloji Ürünleri Ibexstore ile Bir Tık Uzağınızda!

"Doğa Dostu Teknoloji" yaklaşımıyla enerji sarfiyatına karşı çıkan ürünler Ibexstore sitesinde sizleri bekliyor. “Doğa Dostu Ticaret” sloganıyla yola çıkan Ibexstore’da, üzerinde güneş panellerinin bulunduğu el ve omuz çantalarından, Brunton araç sarj kiti ile solar panellerle birlikte kullanabileceğiniz kablo lambalara kadar geniş yelpazede pek çok ürün yer alıyor.

24.08.2016
ATILANIN GERİ KAZANIMI

Avcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, teknik personellerinin belirlediği yerlere atık toplama noktaları oluşturmaya devam ediyor. Daha temiz bir çevre ve doğal kaynakları korumayı hedefleyen proje kapsamında Avcılar mahallelerine geri dönüşüm konteynerleri yerleştiriliyor.

23.08.2016
Yenilenebilir Enerji Paneli Düzenlendi

6 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Taksim Elit World Otelinde düzenlenen , organizasyonunu Ekonomi Gazetecileri Derneği www.iklimekonomisi.org ve EGD Küresel Isınma Kurultayı Komitesi gerçekleştirdiği “Yenilenebilir Enerji Paneli “ düzenlenmiştir. Panelin Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal TOPRAK’ gerçekleştirmiştir. Sektörel Fuarcılık A.Ş. / ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı destekleri ile panel gerçekleştirildi. Panelin iletişim sponsorları Gözlem Gazetesi ve Gazeteekonomi.com yapmıştır.

24.06.2016
Petrol ve Doğalgaz Buldular Ruhsatları Uzatmayı İstediler

Hidrokarbon araması yapan 3 şirket keşiflerden sonra ruhsatlarını uzatmayı istedi.

02.06.2016
Türkiye'nin ilk yeşil tahvili TSKB’den

Sürdürülebilirlik alanında öncü uygulamalara sahip olan TSKB, bir ilke daha imza atarak uluslararası piyasalarda “yeşil/sürdürülebilir tahvil” (Green/Sustainable Bond) ihracını gerçekleştiren ilk Türk bankası oldu.

14.05.2016
Yenilenebilir enerjide yatırımcı gelişen piyasalara odaklandı

EY’nin Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi’ne göre gelişmekte olan piyasalar Avrupa’yı geride bıraktı.

14.05.2016
“ENERGY CHALLENGE” BU YIL 2 DALDA DÜZENLENECEK

EIF eğitime verdiği desteği bu yıl ikiye katlıyor. Geçtiğimiz yıllarda düzenlemiş olduğu üniversitelere yönelik “Energy Challenge” yarışmasını bu yıl “Petrol” ve “Doğalgaz” olmak üzere iki ayrı dalda gerçekleştirecek.

13.05.2016
AKSA JENERATÖR’DE YENİ HEDEFLER AFRİKA VE HİNDİSTAN

Jeneratör sektörünün lideri Aksa Jeneratör, dünyadaki ilk 5 jeneratör üreticisi olarak pazardaki yerini alıyor.

13.05.2016
Solar Impulse, insanlık tarihini yeniden yazmak için bir kez daha havalanıyor

Brisa’nın Türkiye Resmi Partneri olduğu SolarImpulse, Hawaii’deki bakım ve test aşamalarından sonra dünya turuna kaldığı yerden devam ediyor.

12.05.2016